Koronavirüs’un hayatımıza girmesiyle hepimiz bağışıklık sistemi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya başladık. Bununla birlikte bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmek için beslenmemize, ilaçlarımıza, vitaminlerimize eskisinden daha fazla dikkat ediyoruz. Bu dönemde plastik cerrahi dahil herhangi bir operasyon geçirmeyi planlıyorsanız; ameliyat öncesi bağışıklık sistemizi kuvvetlendirerek; vucudunuzu operasyona hazırlayabilirsiniz.

Plastik cerrahi, vücut üzerindeki çeşitli yapıların yeniden yapılması, şekillendirilmesi, ciddi doku kayıplarının giderilmesi olarak tanımlanabilir. Plastik cerrahi sonrası, vücudunuz kesileri iyileştirmeye başlamaya ve enfeksiyonla mücadele etmeye çalışacaktır. Bununla birlikte, öncesinde vücudunuzu operasyona hazırlarsanız; olumsuz yönde etkilenme mümkün olmaz. Bağışıklığınıza bu süreçte ne kadar dikkat ederseniz; tüm süreci kolaylıkla geçirebilirsiniz.

Bağışıklık sisteminizi bir plastik cerrahi prosedürü için hazırlamak aslında günlük hayatta dikkat etmeniz gerekenlerden farklı değildir. Yapılacak olanlar karmaşık gelebilir ancak aslında dikkat etmemiz gerekenler oldukça basit. İşte bağışıklığınızı kuvvetlendirmenin dört yolu:

Operasyon Öncesi Bağışıklık Sisteminizi Destekleyecek 4 Öneri:

Uyku, stresi azaltma, beslenme ve egzersiz, sağlıklı bir hayatı parçasıdır. Dolayısıyla, bunlar sağlıklı bir bağışıklık sisteminin yapı taşlarıdır.