Burun estetiği (rinoplasti), günlük rutininize hızlıca dönmenizi sağlayan pratik aynı zamanda kompleks bir cerrahi işlemdir. Ameliyatı için  deneyimli bir estetik cerrah tercih eden çoğu hasta, operasyon sonrası ilk toparlanma sürecinin ne kadar kısa olduğuna şaşırmaktadır.

Hastalar, burun estetiği sonrasında genellikle hafif bir ağrı ve sızı hissederler. Bazı hastalar yalnızca şişmiş yüz ve burun dokularından kaynaklanan burun tıkanıklığından, şişlikten ve yüzde ortaya çıkan morarmadan şikayetçidirler. Rinoplasti, yüz estetiğinizi dönüşüme uğratabilecek ve solunum problemlerinizi ortadan kaldırabilecek, güvenli ve oldukça popüler bir ameliyattır.

Çoğu ameliyatta olduğu gibi burun estetiği sonrası iyileşme süreci, kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. İlk toparlanma süreci, genellikle 1 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre  işten veya okuldan çok fazla geri kalmamanız konusunda kolaylık sağlar. Ameliyat öncesi mümkün olduğunca rahatla olun. Ameliyat sonrası ise, doktorunuz önerilerini dikkate alın. Başınız yüksekte uyuyun, burnunuza buz uygulayın ve favori televizyon programınızı bolca izleyin. İlk haftanın sonunda (bazen 2. haftanın sonunda) hastalar genellikle sonuçlardan memnun olduklarını belirtirler.